Poradna

Podívejte se, inspirujte se, srovnávejte, poznávejte, jak pracujeme s lidmi s postižením a jejich rodinami. Jací jsou lidé s postižením? Jsou to především lidé – děti, mládež, dospělí, ale hlavně jedinci, osobnosti jako ostatní. Člověk s mentálním postižením je především člověk, ne „postižený“. Je stejný jako každý z nás: má své záliby, oblíbené jídlo, své milé blízké lidi, své touhy, vzpomínky apod. Má své klady a zápory tak jako každý z nás. Jsou to lidé, kteří mohou žít velmi aktivním a bohatým životem.

Pro osoby s postižením

Chtěli bychom Vám ukázat, jak naše práce vypadá v praxi. Zde si můžete prohlédnout fotografie a videa s komentářem, která vznikla při činnostech v Apropu. Pro větší přehled jsme je rozdělili do několika tematicky rozdělených skupin.

Legislativa

Odkazy na aktuální zákony a vyhlášky, které se Vás týkají.

Slovník

Slovník pojmů a diagnóz

Pro pečující

Zvláštní pozornost věnujeme osobám, které celoročně pečují o své dítě s postižením. Protože péče o handicapované dítě je velice náročná a vyčerpávající, je nezbytné, aby pečující měli možnost posilovat své tělesné i duševní zdraví. Proto vytváříme pro pečující osoby podmínky a příležitosti pro relaxaci i rehabilitaci, aby si tak pečující udržovali duševní a tělesnou kondici.