Podporují nás

Darem dáte najevo, které hodnoty jsou pro Vás důležité. Přispějete na dobrou věc a připojíte se k těm, kteří umí pomáhat. Jaké jsou příběhy našich dárců? Proč si nás vybrali? Jaká je motivace našich dárců? Zde si můžete přečíst o těch, kteří se podělili o vlastní myšlenky.

Dárci a sponzoři

Tvorba softwaru pro zemědělství

"Jsme autorizovaný prodejce nových i ojetých vozů ŠKODA. Poskytujeme komplexní nabídku servisních služeb na vysoké úrovni a zajišťujeme také pojištění a financování."

Firma AZ kancl Jičín působí na trhu prodeje kancelářských potřeb samostatně od roku 2006. Jedná se o formu prodeje, kdy je zboží dodáno až k zákazníkovi na náklady dodavatele formou vlastního vozového parku, nebo prostřednictvím přepravních služeb.

Jičínský basketbalový klub podporuje Apropo akcí "Každý koš pomáhá".

C.S.CARGO je původem česká společnost, která poskytuje logistické a dopravní služby. Jsme významný poskytovatel silniční dopravy v regionu střední a východní Evropy. Zajišťujeme přepravu po moři, vzduchem i po kolejích.

Nabízíme svým zákazníkům široké portfolio služeb na profesionální úrovni. Zabýváme se zejména vývojem zakázkových on-line aplikací, poskytujeme jejich postimplementační podporu. Naše aplikace propojujeme s platebními systémy nebo firemními informačními systémy (ERP).

Společná sociální odpovědnost je naším každodenním úkolem, ať již vystupujeme jako společnost či jako zaměstnavatel. Rovné příležitosti, rovnováha mezi pracovním a soukromým životem, rozvoj a kariérní příležitosti jsou podstatou našich firemních hodnot.

Jsme nezávislé rodinné stavebniny Dama MB s.r.o. sdružené pod značkou BigMat, která je v Evropě zavedena již více jak 30 let. Jsme schopni stavebníkům, živnostníkům i stavebním firmám dodat stavební materiál za nejlepší ceny včetně kvalitních služeb, které ocení i ten nejnáročnější zákazník.

Dante Fashion je společností s pánskou a dámskou módou. Naleznete zde široký výběr společenské ale i volnočasové módy od českých a zahraničních dodavatelů. Dante Fashion pro Apropo uspořádalo benefiční módní přehlídku, kde se naši klienti stali modely a modelkami.

Firma DEPRAG CZ se řadí mezi tradiční "podporovatele". Proč jsme si vybrali Vás? Důvod je prostý - do aktivit Apropa vkládáte srdce a opravdu chcete a děláte něco skutečně dobře. Přeji Vám, abyste i nadále pokračovali v dosavadním trendu a DEPRAG CZ bude stát při Vás.

Spolupracujeme s Apropem proto, že je to jediná organizace, která pomáhá a sdružuje těžce handicapované děti a jejich rodiče na Jičínsku. Líbí se nám, že si jdou za svým cílem a zaujal nás projekt cvičného bytu, kde mohou být i naše kompenzační pomůcky velkým přínosem.

Dynamic invest group a.s. je obchodní společnost se zaměřením na projekty s vysokou ziskovostí,realizační náročností a odpovídající mírou rizika.

Jsme ryze česká společnost. Výroba saun, infrasaun nebo realizace wellness center je činnost, kterou nabízíme našim zákazníkům již přes 25 let.

Rodinná společnost prodávající sortiment od elektroniky po železářství. Elektro Doubek kromě širokého sortimentu nabízí také perfektní služby od profesionálů, které vždy potkáte s úsměvem na tváři.

Firma Elektrospoj je velkoobchod a maloobchod s elektroinstalačním materiálem. Prodáváme zboží jak drobným živnostníkům, tak i dalším velkoobchodům, naše ceny jsou příznivé i pro další prodej.

Emperor trading, s.r.o.

Společnost Emperor Trading prodává na Jičínsku postele, matrace, rošty a povlečení.

Fabio PRODUKT je výrobcem rostlinných olejů. Již 150 let působí Fabio PRODUKT v Českém ráji pod vedením rodiny Jenčkových. Fabio PRODUKT sponzoruje Apropo již druhým rokem.

V současné době se firma FENESTRA WIEDEN s.r.o. orientuje především na zpracování hliníkových profilových systémů SCHÜCO. Zpracováváme i další systémy jako jsou Reynaers, Sapa, Hueck-Hartmann.

Jsme ofsetová tiskárna s vlastním DTP studiem a dokončovacím zpracováním. Hlavní výrobní technologie je doplněna plnobarevným digitálním malonákladovým tiskem a kopírováním, termotransferovým tiskem etiket, kartonáží a podobně.

Jsme společnost, která Vám umí zajistit kompletní servis v oblasti kancelářských potřeb. Jsme schopni Vám nabídnout za výhodných cenových a dodacích podmínek.

Hlavním zaměřením studia Jara design je šperk. Spojujeme základní geometrické formy se zachováním jejich poměrových vztahů a kompozic. Důležitým prvkem je barevný a tvarový detail.

Martin "kafes33" Hirth je designér freelancer, který podporuje Apropo již řadu let. Podpora spočívá v tvorbě grafických materiálů pro prezentaci Apropa.

KZMJ – to je rok co rok téměř 200 akcí, nejen v divadle, ale i po celém městě, které KZMJ organizují, spolupořádají nebo se na nich významně podílejí. Těch se zúčastňuje kolem 40 tisíc lidí všech věkových kategorií z Jičína i ze širokého okolí.

Znáte legendární "levisky"? Firma Levi Strauss je jejich výrobcem. Před více než 140 lety v jejich rukou spatřily světlo světa první džíny a od té doby je společnost Levi Strauss stále špičkou mezi výrobci oblečení.

Společnost Magna Exteriors Bohemia se v květnu roku 2009 stala součástí globální společnosti Magna operující ve více než 25 zemích světa. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 72 tisíc. Společnost Magna je světově uznávaným výrobcem a dodavatelem komponentů a systémů pro automobilový průmysl.

Společnost Matax je stálicí na Jičínsku. Stálicí v prodeji stavebnin. Společnost Matax sídlí v Holíně. Matax nabízí široký sortiment stavebních materiálů a zajišťuje jejich odvoz přímo na stavbu.

Stejně jako nové technologie dokážou posunout náš život kupředu, tak i lidé v Apropu umí svou prací s postiženými dětmi měnit k lepšímu životy celým jejich rodinám,“ uvádí jednatel společnosti MICRORISC Vladimír Šulc.

MICRORISC s.r.o., jedna z předních firem zaměřených na výzkum, vývoj a export elektronických komponent a technologií, se snaží pomáhat tam, kde cítí potřebu pomoci. Vedle mnohých charitativních, kulturních, sportovních a dalších projektů, pravidelně podporuje také občanské sdružení APROPO, v roce 2011 se stala hlavním partnerem benefičního představení asociace.

Svatební salón Paris Look vznikl v Jičíně v roce 2002. Svatební salón Paris Look nabízí širokou paletu služeb pro své zákazníky. Od prodeje a půjčování nádherných šatů, až po zajišťování snubních prstýnků, svatebních oznámení a mnoho a mnoho dalšího.

Apropo podpořil Paris Look spole s Dante Fashion módní přehlídkou, kde si naši klienti zkusili , jaké je to být modely a modelkami.

Společnost Perseus, a.s. sídlí v Kopidlně a zabývá se živočišnou a zemědělskou výrobou. Perseus, a.s. nabízí širokou paletu služeb od chovu holštýnského skotu až po distribuci krmných obilovin.

Petr Kordík je dlouhodobým partnerem Apropa. V rámci sportovní akce Jičínská 50 vždy věnuje část vybraných peněz na pomoc Apropu.

Petr Kordík je provozovatelem Fit clubu Jičín jehož hlavní aktivitou je provozování sportovního zařízení zaměřeného na aerobní cvičení.

RONAL GROUP to je špičková technologie, kreativní design a nekompromisní kvalita. Kvalita je naší filozofií. Společnost RONAL byla založena v roce 1969 a patřila tehdy k průkopníkům na světovém trhu v oblasti kol z lehkých kovů. Za naším plynulým růstem stojí blízkost k zákazníkům, inovace a kvalitní práce.

Cílem organizace je sdružovat obchodníky a vůdčí osobnosti k poskytování humanitárních služeb, podporovat vysoké standardy ve všech povoláních a pomáhat budovat dobrou vůli a mír ve světě.

Rotary klub Jičín podpořil Apropo výtěžkem z benefičního plesu.

S panem Mgr. Lukášem Kopalem ze společnosti RWE Gas Storage, s.r.o. jsme spolupracovali na projektu Nákup kompenzačních pomůcek do cvičného bytu pro postižené. RWE přispěla částkou 50 000 Kč na zakoupení elektronického bidetu spojeného s toaletou a zvedací přístroj pro imobilní mladé dospělé. Díky zvedacímu přístroji bude zajištěna důstojnější manipulace s klientem při přesunu z vozíku na bidet. Elektronický bidet na dálkové ovládání zajistí opravdové soukromí a zachování lidské důstojnosti klientů při očistě intimních částí těla.

Jsme dominantní výrobce žacích traktorů v České republice a významný dodavatel této techniky zejména do zemí EU, ale také například do Austrálie, na Nový Zéland, do USA, Číny, Ruska, Běloruska, Turecka nebo Jižní Koreje.

Společnost Sklopísek Střeleč, a. s. vyrábí a dodává vysoce kvalitní křemenné písky dle požadavků zákazníků, kteří je dále přetváří ve výrobky, které uspokojují potřeby ve všech oblastech našeho života.

Technické služby města Jičína pomáhají Apropu již řadu let se zajišťováním akcí pro veřejnost v Jičíně.

Tesco je maloobchodní řetězec nabízející potravinové a nepotravinové zboží, pohonné hmoty a finanční a telekomunikační služby. Společnost je v současnosti čtvrtým největším maloobchodním řetězcem na světě.

Jsme tradičním českým výrobcem obráběcích strojů. Na obráběcích strojích vlastní výroby zajišťujeme mimo jiné i zakázkovou výrobu přesných strojních součástí. Jsme předním evropským dodavatelem součástí pro automobilový průmysl.

Firma VESPO byla založena v roce 1994. V počátcích své existence se zabývala výhradně velkoobchodním prodejem sportovní obuvi a textilu. V nynější době se VESPO také zabývá maloobchodním prodejem kvalitního sportovního textilu. V současné době VESPO provozuje šest prodejen.

Hlavní náplní je tvorba audiovizuálních děl.

Máme bohaté zkušenosti v oblasti výroby prezentačních a instruktážních filmů, TV reklam a dalších reklamních spotů, dokumentárních pořadů a reportáží.

Zahradnická škola Kopidlno dlouhodobě podporuje Apropo přípravou květin na akce pro veřejnost.

Již více než 20 let se specializujeme na profesionální služby v oborech VODA - TOPENÍ - PLYN - KANALIZACE - CENTRÁLNÍ VYSAVAČE. Nabízíme komplexní služby od technického poradenství přes návrh vhodného řešení až po vlastní realizaci včetně kompletního servisu. Našimi spokojenými zákazníky jsou jednotlivci i firmy.

Nadace a nadační fondy

Nadační fond AVAST podpořil úžasnou částkou 500.000 Kč naše navazující a podpůrné služby jako jsou fyzioterapie, hipoterapie, masáže shiatsu a letní pobyty. Díky těmto penězům můžeme stále zkvalitňovat naše navazující služby, které jsou pro naše klienty tak důležité.

Nadační fond Avast podporuje mnoho smysluplných projektů, které se zaměřují na pomoc lidem, kteří ji doopravdy potřebují.

Tesco se dlouhodobě zaměřuje na podporu komunit, ve kterých působí.

Nadační fond Tesco vznikl v roce 2009 a navázal na spolupráci společnosti Tesco s neziskovými organizacemi.

Díky vítězství v soutěži v jičínské prodejně Tesco jsme získali od Nadačního fondu Tesco 50.000 Kč na službu osobní asistence.

Nadace AGROFERT sleduje potřeby v České republice ve vybraných oblastech a snaží se pomáhat přesně tam, kde je to třeba. Nadacesvou činnost realizuje převážně formou finančního příspěvku. Nadace přispívá především nekomerčním právnickým osobám na rozvoj jejich aktivit a na zlepšení jejich materiálně-technického vybavení a podmínek činnosti.

Nadace Agrofert podpořila částkou 50.000 Kč letní pobyty Apropa konané v roce 2016.

Podpora Nadace ČEZ směřuje především do těchto oblastí: podpora aktivit dětí a mládeže (výstavba Oranžových hřišť), podpora handicapovaných spoluobčanů (putovní Oranžové kolo) a aktivní spolupráce s regiony (grantové řízení Podpora regionů). Na začátku roku 2010 rozšířila nadace své aktivity o podporu projektů zaměřených na vzdělávání a odstraňování bariér.

Díky podpoře Nadace ČEZ jsme mohli pořídit další vybavení do denního stacionáře v hodnotě 70.000 Kč.

Nadace Dětský mozek byla založena v roce 1992 doc. MUDr. Vladimírem Komárkem, CSc., RNDr. Ing. Jiřím Němcem a JUDr. Alešem Pejchalem díky finančnímu daru sourozenců Antonína, Františka a Ludmily (provdané Paulové) Myšákových. Motto nadace je " Naším posláním je pomáhat.".

Nadace přispěla na službu osobní asistence částkou 15.000 Kč.

Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry.

Díky Nadaci Charty 77 a jejímu projektu Konto bariéry můžeme nadále rozvíjet naši službu osobní asistence, která byla podpořena částkou 200.000 Kč.

Nadace Umění pro zdraví byla založena roku 1991 po setkání umělců a novinářů s pracovníky Ministerstva zdravotnictví ČR v Mánesu.

Svou aktivitu zaměřuje na tvorbu a nápravu prostředí uměleckými prostředky a na podporu vzdělanosti v ČR.

Díky příspěvku nadačnímu příspěvku ve výši 2.000 Kč jsme mohli pořídit nové nástroje na muzikoterapii.

POMOZTE dětem - společný sbírkový projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

V rámci projektu Pomozte dětem byly na základě podané žádosti podpořeny konkrétní děti, které využívají služeb Apropa. Příspěvky byly využity na financování rehabilitace nebo osobní asistence těchto dětí.

Pomáháme slabším a potřebným, kteří se ne vlastní vinou dostali do obtížné situace a nemohou si pomoci sami. Podporujeme instituce, které pomáhají dětem a lidem se zdravotním postižením či sociálními problémy.

Fond pomoci společnosti Siemens, s.r.o. přispěl na vzdělávání našich zaměstnanců a na zpracování procesního auditu naší organizace.

Nadační fond byl zřízen na počátku roku 2009, aby přispíval ke zlepšování a rozvoji kvality života jednotlivce, rozvoji duchovních a materiálních hodnot a uplatňovaní základních lidských práv a humanitárních zásad ve společnosti.

Příspěvek nadačního fondu ve výši 20.000 Kč bude využit na financování ubytování na psychorehabilitačním pobytu pro naše klienty.

Dotace

Dobrovolníci

Jana Mužná

Kristýna Holcová

Marek Holý

Petra Horváthová

Individuální dárci

Ing. Jaromír Dědeček

Ing. Václav Kosejk

Ing. Vladimír Šulc

Jan Kovařík

Jan Vagner

Ludmila Krčmáriková

Marie Dotisková

Martin Pašek

MUDr. Jana Machačková

Petr Kordík

Radek Čmejla

Šimon Kisza