Naše akce

Zde jsou k prohlédnutí fotogalerie, videa, aktuální pozvánky a informace z Apropa. Nenašli jste tu něco, co byste tady rádi viděli? Kontaktujte nás!

Sociálně terapeutické dílny AJdeTo!

Dílny jsou určené lidem s postižením, kteří mají zájem pracovat, ale nemohou nalézt pracovní uplatnění. Mohou si zde vyzkoušet, jaké to je, pravidelně docházet do práce a vykonávat pracovní činnost, seznámí se s pracovním prostředím, naučí se delší čas soustředit a vydržet u konkrétní činnosti, potrénují zručnost, ale naučí se také jak požádat o pomoc, pokud je to třeba. Služba je určena lidem z okresu Jičín ve věku od 18 do 55 let, kterým jejich postižení dovoluje vykonávat manuální činnost. Apropo poskytuje službu v pracovní dny od 8:00 do 12:00 v tréninkových dílnách v ulici Vrchlického 823/824 v Jičíně. Služba je bezplatná, klienti si hradí pouze stravu. Kontakt na sociální pracovnici služby je: Mgr. Jitka Paulíková – vedoucí služby, sociální pracovnice mail: paulikova@apropojicin.cz tel.: 735 752 825 adresa: Vrchlického 823/824, Jičín 506 01

JISTÁ POMOC V NEJISTÉ DOBĚ

Poslání Apropa Jičín, o. p. s. je, že pomáháme rodinám, které se starají o dítě s postižením, a dospělým osobám s postižením žít co nejnormálnější život. V době, která se “normálu” vzdálila na míle daleko může konkrétní pomoc vypadat i tak, jak se dočtete na následujících řádcích.

BENEFICE V DOBĚ KORONAVIROVÉ

Benefice se přesouvá z divadelních prken na filmová plátna. Podpořit jí můžete online.

Apropočtení podzim 2020

Pozitivní mysl, co víc si v těchto dobách přát.

SLUŽBY PO DOBU NOUZOVÉHO STAVU

Informace pro klienty, rodiče a opatrovníky o přijatých opatřeních, které souvisejí s vyhlášením nouzového stavu a která minimalizují zdravotní rizika našich klientů a pracovníků v souvislosti s probíhající epidemií.

BENEFICE

“Příběh města Apropolis”,19. ročník největší charitativní akce na Jičínsku, 7. listopad, výtěžek jde na podporu kvalitnějšího života lidí s postižením.

LÉTO PATŘÍ VŠEM

LÉTO PATŘÍ VŠEM je náš projekt, kdy o prázdninách připravujeme tři pobyty pro děti a mladé dospělé s těžkým mentálním, kombinovaným postižením a autismem. Během letních měsíců tak odlehčíme od náročné domácí péče celkem 40 rodinám. V rámci programu ČSOB pomáhá regionům usilujeme se třemi dalšími organizacemi o získání finančních prostředků potřebných k realizaci tohoto našeho projektu. Organizace, která získá od veřejnosti nejvyšší částku, obdrží od ČSOB navíc 50 000 Kč. Další projekty budou odměněny podle pořadí úspěšnosti veřejné sbírky částkami 40 000, 35 000, a 25 000 Kč. Na podporu projektu jsme ve spolupráci s Annou Strnadovou a Ondřejem Vraštilem natočili promo video na které se můžete podívat. Odkaz na veřejnou sbírku je níže.

Výroční zpráva 2019

Máme pro Vás výroční zprávu za rok 2019. Níže se na ní můžete podívat.

POMOC A PODPORA V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU

Vážení klienti našich služeb, milí rodiče, v souvislosti s aktuální situací a vyhlášenému nouzovému stavu kvůli epidemii koronaviru bychom vás rádi ujistili, že i když došlo k částečnému omezení našich služeb, jsme připraveni vám poskytnout pomoc a podporu:

NOVÉ APROPOČTENÍ

Máme pro Vás další číslo novin Apropa. Můžete si je přečíst v elektronické podobě, nebo budou k dostání za symbolickou cenu 20 Kč. Pokud máte o papírový výtisk zájem, prosím napište do redakce@apropojicin.cz a my Vám jej rádi odložíme do doby, než bude možné si je osobně vyzvednout.

AKČNÍ APROPO 2020

Máme pro Vás brožuru Akční Apropo 2020. Vašeho průvodce letními pobyty a akcemi Apropa Jičín, o.p.s.

18. benefiční představení (video)

18. benefiční představení s názvem Náhrdelník slz. Emotivní představení bylo o jedné z nejpřirozenějších věcí života - o slzách. O slzách z velké radosti, o slzách štěstí, o slzách z dojetí a smutku... Zavzpomínejte si s námi ještě jednou na krásné okamžiky 18. benefičního představení Apropa Jičín.

18. benefice

Oblíbená benefice se koná v sobotu 9. listopadu 2019 v Masarykově divadle v Jičíně.

Podpořte on-line benefici

Chcete podpořit děti a dospělé s postižením, ale nemůžete být s námi na 18. benefičním představení Apropa Jičín?! Podpořte nás právě teď!

Taky tu? V TAKY TU!

Pomalu, ale spíš víc než rychle, uběhlo téměř pět měsíců od slavnostního otevření krámku TAKY TU! A co se během té doby v krámku odehrálo a co se chystá? Pokusím se to na pár řádcích shrnout.

​Apropo plní sny aneb Dream team v akci - část I.

Apropácký „Dream team“ jede na plné obrátky a my tu pro vás máme osmičku snů, které se nám v tomto roce již podařilo vyplnit.

Turn around, Look at what you see…

Kdo by si nepamatoval titulní píseň filmu „Nekonečný příběh“. Díky letošními letnímu integrovanému pobytu, si i naši klienti mohli prožít dobrodružství statečného Átreje a zachránit legendární říši Fantázie.

Nabídka práce v Apropu

Organizace Apropo Jičín, o.p.s., která pomáhá rodinám s dítětem s postižením a dospělým lidem s postižením žít normální život, ROZŠIŘUJE TÝM O DALŠÍHO PRACOVNÍKA/PRACOVNICI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH.

Zahrajte si apropácké pexeso

Že výroční zpráva nemusí být jen spousta čísel a textu, ale může být i něčím zajímavým nebo dokonce zábavným? Připravili jsme pro vás netradiční ztvárnění naší výroční zprávy za rok 2018.

Hudební legendy na Smržovce

Freddie Mercury, Lagy Ggga, Elton John nebo třeba kapely ABBA a Bee Gees rozezpívali Smržovku. V místním Evropském výtvarném centru Sněženka totiž probíhal tradiční terapeutický pobyt Apropa, tentokrát na téma „Hudební legendy“.

Kouzelná zahrada

V Apropu mají prázdniny voňavý začátek...

Vyšlo červnové AproPočtení!

Máme pro vás další číslo apropáckých novin.

Apropo na festivalu Mental Power

Po pěti letech se Apropo vrátilo na Mental Power Prague Film Festival.

Pomáháme jógou

Přijďte si zacvičit a načerpat energii na nedělní lekci jógy v prostorách Apropa Jičín, o.p.s. Nejen, že strávíte příjemné dopoledne a uděláte něco pro sebe, ale podpoříte tím i dobrou věc.

Ředitel z Apropa vyráží na festival

Nejde však o výjezdní akci vedení Apropa, ale umístění snímku Ředitel na letošním ročníku filmového festivalu Mental Power Prague Festival (www.mentalpower.cz).

30 tisíc putuje do Apropa!

Díky vašim hlasům jsme zvítězili v soutěži "Vy rozhodujete, my pomáháme", kterou pořádala společnost Tesco.

Vychází 1. číslo AproPočtení

Nový apropácký časopis—AproPočtení—je na světě!

Akční Apropo 2019

Váš průvodce letními pobyty a akcemi Apropa v roce 2019.

AjdeTo! Nová služba Apropa

Od pondělí 18. února je plně v provozu nová služba Apropa Jičín—sociálně terapeutické dílny AjdeTo!

Nekonečný příběh s Apropem

Rádi bychom Vás pozvali na letní integrovaný pobyt "Nekonečný příběh", který se uskuteční od 21. do 27. 7. 2019.

Apropo soutěží o 30 tisíc!

​Apropo opět soutěží o finanční podporu, tentokrát od společnosti Tesco. Grant ve výši Kč 30 000,- bychom rádi použili na podporu letního pobytu pro děti.

17. benefiční představení (video)

Rok 2019 bude v Apropu rokem splněných přání. A kde to všechno začalo? Zavzpomínejte si s námi ještě jednou na krásné okamžiky 17. benefičního představení Apropa Jičín.

17. benefice Apropa byla o snech, přáních i odvaze

Starověká japonská legenda slibuje, že ten kdo složí tisíc origami jeřábů, tomu bude splněno přání. I my jsme se nechali inspirovat touto legendou a tak se origami jeřáb a splněná přání staly hlavními motivy 17. benefičního představení Apropa Jičín.

Etiketa a komunikace - pozvánka

Rádi bychom upozornili na zajímavou akci, která se uskuteční 13. listopadu v Masarykově divadle v Jičíne.

17. benefiční představení Apropa Jičín

Nechte se v táhnout do našich snů a přání na 17. benefičním představení Apropa Jičín.

Každý krok pomáhá!

Od 6. října může každý Váš krok pomoci i Apropu!

Apropo Jičín hledá fyzioterapeutku/fyzioterapeuta v sociálních službách

Apropo Jičín potřebuje novou fyzioterapeutku nebo nového fyzioterapeuta! Fyzioterapie je pro naše klienty velmi důležitá, pomáhá jim zbavit se bolesti a nepohodlí a celkově tak zvyšovat kvalitu jejich života.

Apropo hledá pracovníka/pracovnici v sociálních službách

Hledáme posilu do našeho týmu na pozici pracovníka/pracovnice v sociálních službách. Požadujeme min. středoškolské vzdělání a řidičský průkaz skupiny B.

Tradiční puťák zakončil letní prázdninové pobyty Apropa

Kdy jste naposled spali pod hvězdnou oblohou a chodili bosí po polních cestách? My minulý týden.

Letní prázdninové pobyty 2018

Prázdninové pobyty Apropa Jičín jsou za námi. Podívejte se, jak to na nich vypadalo.

Zaostřeno na rodinu - setkání v Mnichově Hradišti

Setkáním poskytovatelů sociálních služeb, které se uskutečnilo 21.-22. června v Mnichově Hradišti, vrcholí práce na bezmála dvouletém projektu “Zvyšováním kvality ke spokojené rodině dítěte s postižením”.

Club Harley - Davidson Praha

Z vnějšku jste tvrdí, oblečení do kožené bundy, nosící hrdě svůj znak na srdci. Uvnitř jste úžasní lidé, pomáhající těm, kteří to opravdu potřebují.

WEBER Jičínská 50

13. ročník veřejného cyklistického závodu WEBER Jičínská „50“

Cikáni jdou...po Českém Ráji

Sháníte atraktivní program pro své děti na prázdniny?

Peříčkový týden

Peříčkový týden je celorepubliková sbírková akce Pomozte dětem, která proběhne v letošním roce v týdnu od neděle 1. dubna do neděle 8. dubna 2018. Cílem této akce je zviditelnit sbírkový projekt Pomozte dětem a vybrat finanční příspěvky od dárců do zapečetěné kasičky.

Moderní vybavení v Apropu: fyzioterapie

​Naše moderně vybavené pracoviště nabízejí širokou škálu procedur. Snažíme se, aby naši klienti měli tu nejlepší péči.

​“Únor zavolá skřivánka”

​“Únor zavolá skřivánka” - to se zpívá v písničce od skupiny Hradišťan - Měsíce (https://www.youtube.com/watch?v=Kby08qAK7Bk), která bude celý letošní rok provázet činnosti v naší Sociální rehabilitaci.

V lednu za pec si sednu

Tak tohle přísloví do Apropa určitě nepatří. Celý leden u nás probíhal projekt „Poznáváme svět – Poznáváme planetu zemi“.

Kuře letos sbírá peníze i pro Apropo

S radostí oznamujeme, že jsme se dostali mezi 50 vybraných organizací a byli tak zařazeni do jubilejního 20. ročníku sbírky Pomozte dětem.

Dobrých skutků není nikdy dost

Dárky jsou rozbalené, kapr je snědený, stromeček nám krásně svítí a vánoční pohoda je vidět na každém kroku.

Bazárek

Co se již nehodí jednomu, může druhému udělat radost. Tím jsme se řídili minulý týden v Apropu. Rodiče doma probrali skříně, sklepy a možná i půdy.

Svačinárium Lepařova gymnázia

​Studenti Lepařova gymnázia nás již druhým rokem podporují pomocí své akce Svačinárium, kdy prodávají svačiny a výsledná částka pak jde na podporu dobré věci.

Bazárek v Apropu

Rádi bychom pozvali ty z Vás, kteří mají zájem o Bazárek s kompenzačními pomůckami.

Poděkování partnerům benefice

​Na letošní benefici, která byla pořádaná pod názvem Bál o čtvrté, bylo vybráno krásných 669 003 tisíc korun. Naši firemní partneři společně věnovali 628 000 Kč.

Dar pro Tobiáše od Nadace GCP-Česká pojišťovna

​Dnes tu máme moc milou zprávu!Nadace GCP-Česká pojišťovna podpořila Tobiáše, který je naším klientem, a to nákupem nové autosedačky.

Úspěch 16. benefice Apropa

Jako každý rok touto dobou naše organizace pořádá benefici, která byla již 16. v řadě. Je neuvěřitelné, že se v našem regionu najde mnoho štědrých dárců, kteří chtějí přispět na dobrou věc. Na letošní benefici, která byla pořádaná pod názvem Bál o čtvrté, bylo vybráno krásných 669 003 tisíc korun.

16. benefice Apropa

Rádi bychom Vás pozvali na 16. benefici Apropa Jičín. Letošním ročníkem budeme netradičně otevírat Jičínskou plesovou sezónu.

Hledáme kolegyni/kolegu na pozici PR MANAŽER

Nově v Apropu hledáme kolegyni nebo kolegu na pozici PR Manažer.

EPP-Pomáhej pohybem

Díky Nadaci ČEZ jsme letos získali 80 000 Kč na provoz a vybavení cvičného bytu!

Dar od společnosti dm drogerie markt

V minulém týdnu jsme obdrželi nádherný dar od společnosti dm, za který moc děkujeme!

Podpora letních pobytů

Každé léto organizujeme letní pobyty a i tento rok není výjimkou. Letos se nám podařilo uspořádat tři pobyty, které byly možné i díky našim úžasným partnerům a samozřejmě také díky Vám!

Výroční zpráva 2016

Minulý rok jsme slavili 20 let existence Apropa. Letošní výroční zpráva tak hravou formou rekapituluje nejdůležitější události od roku 1996, kdy vznikl základ dnešního Apropa.

Apropácké letní akce

Ačkoliv je léto spíše klidným obdobím, tak my se v Apropu nezastavíme.

Provoz o letních prázdninách SR

Informace o provozu o letních prázdninách.

Hledáme brigádníky

Jako každé léto hledáme brigádníky. Chcete-li zažít něco nového, neváhejte se ozvat.

Den otevřených dveří na pracovišti ve Vrchlického

Rádi bychom Vás pozvali na návštěvu a prohlídku našich nových prostor v ulici Vrchlického v Jičíně. V úterý 27. června můžete přijít od 9-11 a od 13-15 hodin.

Hledáme nového člena týmu

Naším posláním je pomáhat rodinám s dítětem s postižením vést plnohodnotný život. Za tímto cílem jdeme vždy. Abychom jej mohli naplnit, je nezbytné mít v týmu schopné pracovníky!

Nové výzvy v Apropu

V posledních měsících se pro nás v Apropu začalo hodně věcí měnit a zde je naše vyjádření k dané problematice.

Přihlášky na tábory

Máme pro Vás pozvánky na letní tábory Apropa.

Hledáme muže do osobní asistence

Péče o lidi s postižením je často velmi fyzicky náročná a vyžaduje pořádnou sílu. Proto hledáme muže do služby osobní asistence.

Dar od společnosti Dyntar

Nedávno proběhla dražba sauny od společnosti Dyntar a část výtěžku jsme dostali my.

Apropo ve finále soutěže společnosti Tesco

Společnost Tesco opět započala soutěž jménem "Vy rozhodujete, my pomáháme". Té se účastníme i my.

​Výtěžek z benefičního představení 2016

Výtěžek z benefičního představení je pro nás vždy velkým závazkem a proto Vás chceme informovat, jak je a bude s penězi nakládáno.

Záznam 15. benefičního představení

Máme pro Vás kompletní záznam z benefiční představení, které bylo oslavou 20 let Apropa.

Pozvánka na "Kluby v Apropu"

Rádi bychom pozvali všechny, kdo mají zájem se s námi seznámit a vyzkoušet si , jaké služby nabízíme a jak to v Apropu chodí.

​Rozšíření kapacity stacionáře

Velké změny u nás v Apropu. Více informací najdete v článku.

Hledáme pracovnici na úklid

Hledáme pracovníka/pracovnici na úklid. Jedná se o 2 až 3 hodiny denně.

Hledáme Sociální Pracovnici/Pracovníka

Hledáme sociální pracovnici/pracovníka. Nástup možný ihned.

Daruj Fyzioterapii

Spustili jsme nový systém darování Darujme.cz. A darování nikdy nebylo tak jednoduché. Jednoduše vyberete částku a kliknete na Daruj a pak již podle instrukcí můžete darovat.

15. benefiční představení s úžasným koncem.

Máme za sebou v pořadí 15. benefiční představení, které bylo oslavou 20. narozenin Apropa.

Ohlédnutí za cílem minulé benefice

19.11. od 16:00 v Masarykově divadle proběhne naše jubilejní 15. benefiční představení. Zde je rekapitulace toho, na co se použije výtěžek z minulého benefičního představení.

15. benefiční představení

19.11. od 16:00 APROPO SLAVÍ 20 LET! Přijďte si s námi užít narozeninovou oslavu tak, jak má být.

Apropácké taneční kurzy

Tanec je důležitou součástí života a tak i my jsme v Apropu přišli s nápadem, že uspořádáme taneční. Zde se můžete podívat, jak to celé dopadlo.

Trestní oznámení na město Jičín kvůli budově v Soudné č.p. 13 bylo odloženo

Budova v Soudné č.p. 13, kterou máme v pronájmu, provázelo anonymní trestní oznámení. Policie ČR nyní došla k závěru, že nebyl spáchán žádný trestný čin.

Zahajujeme projekt zaměřený na zvýšení kvality poskytovaných služeb

Rádi Vám oznamujeme, že náš projekt „ Zvyšováním kvality ke spokojené rodině dítěte s těžkým postižením“ byl vybrán k finanční podpoře z Evropského sociálního fondu.

Informace pro rodiče o omezení provozu

Každý první pátek v měsíci bude bude provoz Denního stacionáře omezen do 13:30 a to z důvodů pravidelného vzdělávání našich pracovníků.

Letní tábor TOPařez

Léto už je skoro za námi a máme pro vás poslední táborový report.

Puťák alias putování po Českém ráji

Potkat dnes kočovníky je opravdu rarita. Ale v Českém ráji jste měli toto léto možnost potkat skupinu kočovných herců.

Kovbojský psychorehabilitační pobyt

Letošní prázdniny byly ve známení všemožných aktivit, výletů a pobytů. První přišel na řadu Kovbojský tábor.

KOBIT nám daroval 20 000 Kč

Společnost KOBIT slaví čtvrt století existence a k tomuto výročí se rozhodli dary rozdávat.

Výroční zpráva 2015

Máme pro Vás výroční zprávu za rok 2015. Zde se na ní můžete podívat.

Fotogalerie - návštěva hasičů

Rádi bychom poděkovali hasičům z Jičína, kteří si našli čas a ukázali nám hasičské auto, nechali nás zkusit si, jaké to je být hasičem a přivezli nám s sebou i sníh.

Ježdění na traktůrku

Dnes k nám zavítali ze Seco GROUPu s překvapením. Přivezli nám traktůrek, na kterém jsme si mohli zkusit, jaké je to řídit.

Výroční zpráva 2015 (V plné kvalitě)

Naši Výroční zprávu za rok 2015 si nyní můžete také prohlédnout v nejlepší kvalitě.

Jít si naproti - zhodnocení

Konference " Jít si naproti " je za námi. A my jsme rádi, že můžeme říci, že skončila velkým úspěchem.

Podpořte nás v soutěži s Tescem

Zbývají poslední dny soutěže o 30 000 korun na rozvoj sociální rehabilitace. Každým nákupem nad 200 kč nás můžete v Tescu podpořit.

Jít si naproti

Letos pořádáme již třetí ročník akce s názvem "Jít si naproti". Letos jdeme naproti lidem s omezenou svéprávností. Jít si naproti má za cíl zlepšit kvalitu a možnosti života lidí s postižením tak, že ukazuje aspekty jejich života veřejnosti.

Přijmeme sociální pracovnici/pracovníka a pracovníka/pracovnici v sociálních službách (na dohodu)

Hledáme sociální pracovnici/pracovníka a pracovníka/pracovnici v sociálních službách.

Akce Jičínská 50

​V sobotu jsme se zúčastnili Jičínské 50, kde závodilo 5 našich závodníků.

Apropo v online projektu GIVT.cz

Zapojili jsme se do projektu GIVT.cz, kde nás můžete podpořit nákupem ve vybraných eshopech a přitom nezaplatíte ani korunu navíc.

Den otevřených dveří v Apropu

27. května od 14:00 do 17:00 a 28. května od 9:00 do 12:00 se můžete příjít podívat do Soudné 15 na naše nové sídlo.

Soutěžíme s Tescem o 30 000 Kč

Do 7. června soutěžíme v jičínském Tescu o 30 000 Kč. Každým nákupem nás můžete podpořit.

Jičínská 50

28. května v sobotu se bude konat již tradiční sportovní akce s názvem Jičínská 50. I letos se budeme účastnit i my a to od 16:00.

Každý koš pomáhá Apropu

Každý koš pomáhá, charitativní akce jičínského basketbalu, která podpořila konání letního integračního tábora.

Slavnostní předání budovy č.p. 15 v Soudné

27.4. nám byla slavnostně předána do pronájmu nově zrekonstruovaná budova v Soudné. Díky tomu budeme moci poskytovat služby ve stále lepší kvalitě.

Kočovní herci aneb putování po Českém ráji

Rádi bychom vás pozvali na putování po Českém ráji od 22. do 26. srpna.

Rozhovor s Janou Jériovou (Apropáckou maminkou)

Jana Jériová o tom, jaký je život s dcerou Juditou, jak důležitá je pomoc neziskových organizací a co to pro ní jako pro maminku znamená.

Pozvánka na tábor TRAMP

Do 15.4. se podávají přihlášky na Apropácký Letní integrovaný tábor. Pokud jste trampem a nebo se jím chcete stát, tak neváhejte.

Apropo dostalo 70 000 Kč od Nadace ČEZ

Nadace ČEZ darovala v rámci projektu Pomáhej pohybem Apropu 70 000 Kč na vybavení stacionáře.

Pomáhat pohybem

Apropo se stalo součástí unikátního projektu Nadace ČEZ, kde nyní pohybem můžete finančně podpořit Apropo Jičín.

Velkorysý dar od skautů Lázně Bělohrad

V ponděli 22.2. nás v Apropu navštívili skauti z Lázní Bělohrad a přivezli s sebou velkorysý dar.

Nová služba: APROPO Pohotovost

​Apropo přichází s 24 hodinou pohotovostí pro klienty osobní asistence APROPO.

Nová čísla a emaily

V Apropu proběhlo po Novém roce několik změn určených pro snadnější a přehlednější komunikaci.

Apropo získalo 500 000 korun od Nadačního fondu AVAST

Díky Avastu nyní budeme moci dále rozvíjet naše navazující služby.

Krátké ohlédnutí za minulým rokem

Rok se s rokem sešel a tak bychom rádi shrnuli některé důležité části roku 2015.

Rekordní benefice za námi

14.11. proběhla 14. benefice Apropa. Letos to byl rekordní ročník, protože na projekt Kouzelné zahrady se vybralo 552 111 Kč. Děkujeme všem, kteří nám přispěli.

Díky za Módní přehlídku

Tímto bychom chtěli poděkovat paní Janě Mackové, která uspořádala tuto nádhernou akci.

Česká pošta podporuje Apropo

​Díky daru České pošty se nám podařilo získat 2 kusy polohovacího systému Squiggles Baby.

Do Jičína přijede světelná show DOWIS

Již tuto sobotu se můžete těšit na malbu světlem, která slibuje opravdu unikátní zážitek.

14. benefiční představení za dveřmi

Již 14. 11. se od 16:00 bude konat 14. benefiční představení.

Módní přehlídka od Dante Fashion pro Apropo

Dnes 23.10. se koná od 18:00 módní přehlídka v Porotním sále v Jičíně. Výtěžek z tomboly bude darován Apropu.

14. benefiční představení

Blíží se nám listopad a jako každý rok se můžete těšit na naše benefiční představení. 14.11. od 16:00 začínáme v Masarykově divadle v Jičíně.

Módní přehlídka Apropa

Ve spojení s firmami Danta Fashion a Paris Look se bude i Apropo letos podílet na módní přehlídce. Datum konání je 23.10. od 18:00 v Porotním sále.

Apropo soutěží s EROU

Dostali jsme se do soutěže s Erou, kde máme možnost získat až 50 000 korun. Vaše pomoc nám může pomoci zvítězit.

Apropo na Jičín město pohádky

Od 10. 9. se můžete těšit na výrobu dráčků v podání Apropa.

Apropo vítězí v soutěži s Tescem

Apropu se podařilo vyhrát v rámci soutěže Tesca "Pomáháme s Vámi". Děkujeme všem, kteří nám dali hlas a také děkujeme Tescu, že nás takto podpoří!

Dej nám šanci– Už se pracuje!

Apropo se vydalo od 6.7. na návštěvu polských partnérů z komplexu Siedlisko, kde již probíhá aktivní zapojování klientů do pracovního života. Apropo Jičín a Stowarzyszeni Siedlisko spolu od roku 2013 pracují v rámci projektu „Dej nám šanci“. Ten má za úkol zapojovat osoby s postižením do zaměstnaneckého prostředí. Díky tomuto projektu se na polské straně již zapojují klienti Siedliska do práce.

Konference Jít si naproti úspěšně proběhla

Děkujeme všem, kteří se přišli podívat na konferenci pořádanou námi, PDZ a Kamarádem. Bylo Vás přes 80 a máme ohromnou radost, že se podařilo tuto skvělou akci zopakovat.

Úspěch Apropa na filmovém festivalu!

Od 4-6.6. probíhal v Praze Mental Power Prague Film Festival , kterého se zúčastnilo se svými filmy i Apropo.

Apropo je ve finále soutěže Tesco - Pomáháme s Vámi

Apropo se s projektem osobní asistence dostalo do finále a může získat 50 000 korun na podporu osobní asistence

Konference Jít si naproti

Již zítra máte možnost se od 14:00 podívat na konferenci Jít si naproti.

Letní integrovaný pobyt

od 1.8. do 8.8. 2015 se bude konat Letní integrovaný pobyt, který bude letos tématicky zaměřený na vědu a vše s ní spojené. Na pobyt se mohou hlásit děti a mladí dospělí od 7 do 26 let a to s postižením i bez postižení.

Záznam ze 13. benefičního představení

13. benefiční představení proběhlo ve stylu předávání filmových cen.

Pomoz mi, abych to dokázal sám

​Projekt „ Pomoz mi, abych to dokázal sám“, který pro Vaše děti podle principů Montessori připravilo Apropo Jičín, pokračuje i v roce 2015.

Rotary ples s Apropem

V sobotu 21. 2. se bude v hotelu Skalní město konat ples Rotary, na kterém bude zastoupeno Apropo jako příjmce daru.

Apropo překračuje hranice

Jak pokračuje polsko-český projekt "Dej nám šanci".

Apropo Noir

Máme pro vás další film vytvořený u nás v Apropu.

Apropácký Horor

Ale nebojte se, všechno dobře dopadne!:)

Úspěchy Apropa

Na závěr roku 2014 se nám podařilo docílit několika úspěchů, o které bychom se s Vámi rádi podělili.

Včelí minitábor u konce

Jaké je to být včelou? Tak tohle přesně si naši klienti vyzkoušeli 22. a 23. listopadu.

Poděkování sponzorům

13. benefiční představení máme za sebou a tentokrát se vybrala na provoz Apropa rekordní částka 471 623Kč. Hlavní podíl na této sumě mají naši sponzoři, kterým tímto děkujeme.

Benefice úspěšně za námi

V sobotu 15. listopadu proběhlo 13. benefiční představení Apropa Jičín. Letošní ročník byl koncipován jako předávání filmových cen a těch se předalo hned několik. Tento ročník se v Apropu oceňovaly totiž asistentky z přímé péče (každodenní práce s klienty).

Sedminásobný mistr světa vystoupí pro Apropo

7x mistr světa, 5x mistr Evropy, 7x mistr České republiky - to je část úspěchů Honzy Webera, který 15. 11. dorazí do Jičína, aby předvedl , co takový mistr světa dokáže.

Long vehicle circus přijedou do Jičína

Pro Apropo letos vystoupí uskupení Long vehicle circus, kteří bravurně propojují umění chůze na chůdách, akrobacie a tance.

Benefiční představení

Letošní benefiční představení bude předáváním filmových cen. Můžete se těšit na zajímavé hosty, krámky s apropáckými výrobky a na muzikální zážitek s Veronikou Vildmanovou, kterou budou doprovázet manželé Koláční a Eliška Jenčovská.

Včelí minitábor

Apropo pořádá 22.-23.11. Včelí minitábor, kam jsou všichni srdečně zváni. Minitábor bude probíhat od soboty 10:00 až do neděle do 16:00 a to v prostorách skautského srubu na Čeřovce v Jičíně.

Úspěšné vícebojování pro Apropo

V sobotu 11. se konalo vícebojování pro Apropo, které organizuje MP office group. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za perfektní zážitek a výborně strávený den.

13. benefiční představení

Rádi bychom Vás informovali, že již tradiční benefiční představení se blíží a bude se konat 15. 11. 2014 v Masarykově divadle od 16:00.

Pozvánka na seminář ADELI Medical Centra

Srdečně Vás zveme na seminář týkající se neurorehabilitace pro děti i dospělé.

Vícebojujeme pro Apropo

11.10. 2014 v 10:00 se v Park Hotelu Skalní město pořádá 1. ročník projektu "vícebojujeme pro Apropo Jičín".

Jičínský víceboj

​Zahájení prvního ročníku této sportovní akce proběhlo na Matějáku v Jičíně v rámci festivalu Jičín město pohádky. VÍCEBOJování bude probíhat až do jara 2015. Příští zastávka je v Parkhotelu Skalní město 11.10.2014.

Tábor Blata - Cesta kolem světa

Cesta kolem světa trvala našim cestovatelům 7 dní. V průběhu svého putování pod vedením samotného Willyho Foga navštívili Saudskou Arábii, Nepál, Japonsko, Ameriku, Mexiko, Afriku, Portugalsko a Itálii.

Skautský tábor Netolice

Navštívili jsme děti na skautském táboře v Netolicích u Markvartic, kde jsme vyráběli, malovali a soutěžili. Děkujeme za výborný celodenní program!

STŘEVLIK

Ve Středisku ekologické výchovy libereckého kraje jsme strávili velmi vydařený den. Upekli jsme si houstičky, seznámili se se zvířátky a podnikli menší výlet po okolí.

Putování za Cipískem

Na úterním výletě, tentokrát po Jičíně, jsme hledali kešky, které před námi ukryl Cipísek.

MIRAKULUM

Další náš prázdninový výlet směřoval do milovického parku Mirakulum.

Ranč u Kelímků

Návštěva zraněných a hendikepovaných zvířátek v Popovicích byla velmi zajímavá a obohacující.

ŠKODA Muzeum

V rámci prázdninového výletování jsme se vydali navštívit mladoboleslavské muzeum.

RÁKOSNÍČEK 2014

Prázdniny jsme zahájili týdenním psychorehabilitačním pobytem v Jizerských horách.

Komunitní konference JÍT SI NAPROTI

Letos jsme společně s organizacemi Stacionář Kamarád a Péče o duševní zdraví uspořádali první ročník komunitní konference JÍT SI NAPROTI.

Dětský den ve společnosti Seco GROUP

V rámci dlouhodobé spolupráce se společností Seco GROUP jsme připravili dětský den.

Víkendový pobyt zakončený masopustním průvodem

Krásného prvního březnového víkendu propuklo v Apropu veselí. Celé radovánky se točily kolem masopustního průvodu, který se uskutečnil v neděli 2. 3. 2014.

12. benefiční představení

Benefice Apropa je o životě v přátelství Velký zážitek z 12. benefice Apropa dne 9. listopadu bylo, když mi potom pověděla V, že nejvíc se jí líbila ta černovlasá cikánka, co věštila. Protože to nebyla ani cikánka, ani černovláska, ale blondýna Klárka, která v Apropu pracuje.

Mikulášská nadílka

Den svatého Mikuláše jsme oslavili společně na bowlingu v hotelu Paříž. Příjemně jsme se pobavili. Svou přítomností nás obšťastnil i sám Mikuláš, který nás obdařil milými dárky.

11. benefiční představení

Svým 11. benefičním představením vstoupilo jičínské Apropo do druhé desítky a opět bylo na co koukat. V sobotu odpoledne v Masarykově divadle proběhla řecká olympiáda, které nic nechybělo.

10. Benefiční představení

Nezisková organizace Apropo, která již od roku 1996 pomáhá rodinám s postiženým dítětem vést plnohodnotný život, pořádala 12. listopadu 2011 benefiční představení. Stalo se již od roku 2002 zvykem, že zve své přátele, donátory, všechny Jičíňáky, prostě širokou veřejnost na společně prožité podzimní odpoledne v Masarykově divadle v Jičíně, které se vždy nese v duchu velikého dávání a přijímání.