Apropo na festivalu Mental Power

Zpět na seznam akcí

Po pěti letech se Apropo vrátilo na Mental Power Prague Film Festival.

Stejně jako v roce 2014, jsme na festival přihlásili snímek původně připravovaný pro benefiční představení. Krátká groteska s názvem Ředitel, ztvárňuje přání jednoho z našich klientů – Miloše Vejvody – stát se ředitelem úspěšného podniku.

Film jsme natáčeli na začátku září 2018 v prostorách Apropa v Soudné ve spolupráci s Jankem Cingrošem z filmové společnosti POPOJEDEM a hlavní roli – ředitele Apropa – bravurně ztvárnil právě Miloš Vejvoda. Vedlejších rolí se zhostili zaměstnanci Apropa, včetně paní ředitelky Králové, která si ve filmu zahrála uklízečku.

Letošní ročník festivalu se konal ve dnech 7. až 8. června v Divadle Palace v Praze a z Apropa na něj vyrazila početná výprava v čele s hlavní hvězdou Milošem. První den nás čekalo slavnostní zahájení a představení všech soutěžních snímků, kterých bylo celkem osmnáct. Kromě domácích, se festivalu zúčastnilo i pět zahraničních filmů z Belgie, Francie, Polska, Slovenska a Slovinska. Celým zahajovacím dnem provázel Radomír Švec.

Filmy byly promítány vždy po dvojicích v malém duelu, jehož vítěz měl být na konci první večera zařazen do slosování o mimořádnou cenu. Nakonec však došlo k pomíchání výsledků hlasování diváků a do losovacího turniketu tak byly vloženy všechny snímky. K naší velké radosti, byl jedním ze dvou vylosovaných filmů i náš Ředitel. Apropo tak získalo voucher na exkluzivní pronájem některé z národních památek České republiky k natáčení příštího filmu. Hned po prvním festivalovém dni jsme tedy věděli, že s prázdnou se domů vracet nebudeme.

Druhý den nás čekal galavečer a vyhlášení hlavních cen festivalu. Vše samozřejmě začínalo na pověstném červeném koberci příchodem „celebrit“ včele s moderátorem galavečera Vojtěchem Kotkem a porotou, složenou z herců a dalších známých osobností. Celkem se soutěžilo v deseti kategoriích, ve kterých byly vždy nominovány tři vybrané filmy. Groteska Ředitel byla nominována hned ve třech kategoriích – Nejlepší výkon v hlavní mužské herecké roli, Zvláštní cena poroty a Nejlepší film. Bohužel, v těžké konkurenci ostatních velmi kvalitních snímků náš film na cenu nedosáhl. Nicméně, vysoký počet nominací potvrzuje, že se film líbil, jak bylo patrné i z reakcí publika během promítání. Vítězným filmem letošního festivalu se stal snímek “Bylo, nebylo” občanského sdružení Stéblo, s.z. ze Sedlčan.

Počáteční zklamání se rychle vytratilo a celá delegace z Apropa si užila i zbytek slavnostního večera. Jako správná filmová hvězda, rozdával Miloš Vejvoda autogramy fanouškům. My ostatní jsme si užívali báječné atmosféry, společnosti ostatních účastníků a sem tam se nám podařilo vyfotit se s někým tím „známým“.

Domů jsme se vrátili plní skvělých zážitků, hlubokých prožitků a nezapomenutelných vzpomínek nejen z festivalu, ale i z výletů po Praze, které jsme ve volných chvílích stihli. Vítězům festivalu gratulujeme a těšíme se na další ročníky!