​Apropo plní sny aneb Dream team v akci - část I.

Zpět na seznam akcí

Apropácký „Dream team“ jede na plné obrátky a my tu pro vás máme osmičku snů, které se nám v tomto roce již podařilo vyplnit.

Aleš

Pomáhat lidem, zachraňovat životy – to je sen Aleše, který by si přál, stát se členem zdravotnické záchranné služby. Jeho sen se mu alespoň částečně vyplnil díky velké ochotě Matěje Břeského, který za Alešem přijel do Apropa s vozem záchranné služby. Aleš si tak mohl pečlivě prohlédnout, osahat i vyzkoušet celé vybavení sanitky, ke kterému dostal i podrobné vysvětlení. Zjistil, kde se zapíná maják, jak funguje vysílačka i celá řada dalších přístrojů uvnitř sanitky. Aleš si svůj den s vozem a posádkou záchranné služby náramně užil a pro nás je jeho přání pomáhat ostatním obrovskou inspirací.

Aleš

Máťa

Hned první květnové pondělí se vyplnil sen Matoušovi Dvořáčkovi, který se na celý den stal nefalšovaným ředitelem aquaparku Babylon v Liberci. Hned po příjezdu do aquaparku Máťa obdržel visačku se svým jménem a vypsanou funkcí ředitele a samozřejmě i soukromou šatnu. První úlohou v jeho nové funkci bylo spuštění laserové show, kterou si užil se svou maminkou a ostatními návštěvníky. Poté už Máťu čekalo nekonečné řádění na všemožných vodních atrakcích, které liberecký aquapark nabízí. Nechyběl relax ve vířivce i plavání v divoké řece. Máťa strávil v Babylonu celý den a plný štěstí rozdával úsměvy na všechny strany. Vždyť splněný sen, to je pořádný důvod k radosti!

Máťa

Ivan

Věříme, že i zatvrzelému Sparťanovi obměkčí srdce krátké video z Ivanovi návštěvy v pražském Edenu. Je to sice stánek odvěkých rivalů ze Slavie, ale právě pro ně bije Ivanovo sešívané srdce. A který fanoušek by si nepřál zatrénovat si se svým milovaným teamem!

Láďa

Láďa je pro změnu velký fanda dechovky a také dobrého jídla a toho nejlepšího piva na světě. Kde by si tedy mohlo přát víc být, než na světoznámém festivalu dechové hudby Kmochův Kolín. I tak, může vypadat jeden splněný sen!

Láďa

Lída

Bicycle, bicycle, bicycleI! I want to ride my bicycle! Nejen známá skupina Queen, ale i naše apropanda Lída si teď může vesele zpívat písničku o kole. Lídě se totiž splnil její velký sen a dostala nové kolo od Decathlonu Hradec Králové. Nejen, že kolo září červenou barvou, ale především Lída zářila úsměvy, a tak jí na cestách po Jičíně a okolí určitě nepřehlédnete.

Lída

Péťa

„Já chci žít non-stop!“ si pro změnu mohla zazpívat naše Petra, která si splnila svůj velký sen a stala se V.I.P. hostem na koncertu Michala Davida.

Petr

Hanka

Toužili jste někdy mít svět jako na dlani, být volní jako pták? Právě to se podařílo naší Hance z Apropa, když se splnil její velký sen a proletěla se horkovzdušným balónem nad krásnou krajinou Českého ráje.

Více jak hodinový let, který začínal na louce u Újezdu pod Troskami a končil u vesnice Mokrý blízko Všeně, se uskutečnil díky spolupráci s firmou Baart, s.r.o. Ta má ve své flotile i balóny s košem speciálně upraveným tak, aby v něm mohli létat i lidé se sníženou pohyblivostí. Díky vysoké hydraulicky výsuvné sedačce měla Hanka během letu nádherný výhled.

Po přistání Hanku čekal tradiční rituál, který dodržují balonáři po celém světě křest nových vzduchoplavců a pasování do šlechtického stavu. Hanka obdržela titul komtesa z Mokrého. Pro mnoho lidí je tento okamžik ještě větším zážitkem, než samotný let! Byla svědkem uctění čtyř živlů – větru, který balon donesl na místo, ohně, který dal letu sílu, vody, která krotí oheň a země, na kterou balon přistál. Vše vyvrcholilo otevřením šampaňského.

Martin

Lokomotivy, koleje, semafory a výhybky – to je pro změnu Martinův svět a k němu patří i jeho velký sen, být strojvedoucím na trati mezi Jičínem a Rovenskem pod Troskami. Pevně věříme, že se nám podařilo alespoň trošičku tento sen vyplnit, když mohl Martin navštívit kabinu strojvedoucího a podívat se do míst, kam se jen tak nějaký pasažér nepodívá.

Martin

Náš Dream team samozřejmě neusíná na vavřínech a už se chystá na plnění dalších snů. Všem, kteří nám doposud pomohli, z celého srdce moc děkujeme! Bez vás, by to nešlo!