BENEFICE V DOBĚ KORONAVIROVÉ

Zpět na seznam akcí

Benefice se přesouvá z divadelních prken na filmová plátna. Podpořit jí můžete online.

S lítostí oznamujeme, že tradiční podoba benefice v Masarykově divadle neproběhne. Benefice se však přesouvá z divadelních prken na filmová plátna. BUDE SE TOČIT FILM "Příběh města Apropolis". V příhodnější době proběhne premiéra v biografu, prezentace filmu na soc. sítích atd. Natáčení a samotný film bude zcela jistě jedinečný zážitek pro naše klienty.

Důležitou součástí benefice je získání finančních darů. V letošním roce bylo oslovování sponzorů a dárců o hodně složitější. Potýkají s důsledky dopadu pandemie na ekonomiku a výrobu a musí více než kdy jindy zvažovat svoje dárcovské aktivity. O to víc jsme rádi, že někteří zástupci partnerských firem přijali pozvání na benefiční den 7. listopadu a přijdou podpořit Apropo a naší benefici natáčením videohovoru o vzájemné spolupráci s Apropem. Videohovory budou zpracovány v krátkých sekvencích a promítány spolu s filmovou verzí benefičního představení.

Benefice je o setkávání lidí a sdílení pocitu radosti z dávání. Mrzí nás, že se v letošním roce nesejdeme. Proto jsme otevřeli onlinovou možnost vyjádření sounáležitosti s beneficí na Darujme.cz. Každý den se zvětšuje částka, kterou lidé podporují myšlenku benefice. Děkujeme.

Aktuální rekapitulace výtěžku benefice a srovnání s rokem 2019.

partneři benefice /firmy: 2020 - 415 000 Kč, 2019 - 467 000 Kč

vstupné/příspěvek na Darujme.cz: 2020-35 000 Kč, 2019 - 45 993 Kč

prodej z benefičního obchůdku: 2020 - 0 Kč, 2019 - 10 661 Kč

dar šatnářek v divadle: 2020 - 0 Kč, 2019 - 3 150 Kč

prodej slz: 2020 - 0 Kč, 2019 - 3 053 Kč

Z výčtu je vidět, že letošní benefiční představení to má se získáváním peněz dost těžké a zřejmě se nám nepodaří dosáhnout výtěžku let minulých. Výtěžek benefice jde na dofinancovávání aktivit a terapií, na které nelze čerpat dotace (fyzioterapie, masáže, pobyty ...). A na doplacení služeb jako je osobní asistence na pobytech a jiných akcích Apropa, kdy se snažíme, aby toto bylo cenově dostupné (klienti neplatí celou úhradu). Celkově potřebujeme na výše zmíněné aktivity pro naše klienty získat cca 1 mil. 500 tis. na kalendářní rok. Benefice je tudíž významným zdrojem v tomto rozpočtu.

Odkaz pro ty, kteří chtějí benefici podpořit a zvýšit tak výtěžek:

Chci podpořit benefici právě teď

Odkaz na video:

Video Příběh města Apropolis

Jitka Králová