Hudební legendy na Smržovce

Zpět na seznam akcí

Freddie Mercury, Lagy Ggga, Elton John nebo třeba kapely ABBA a Bee Gees rozezpívali Smržovku. V místním Evropském výtvarném centru Sněženka totiž probíhal tradiční terapeutický pobyt Apropa, tentokrát na téma „Hudební legendy“.

NF Dětský mozek Hudba se prožívala všemi smysly. Tvořili jsme ji, zdramatizovali, cítili. Děli se věci až neskutečné!

Pobyt začal v pondělí hromadným odjezde autobusem od Apropa, kde na své svěřence čekali již pracovníci v kostýmech. Zvládli jsme nalodění, každý přidal ruku k dílu a my mohli brzo vyrazit. Po příjezdu byl proces opačný a vše běželo jak na drátkách.

Přivítání hudebních legend se neslo ve velkém duchu. Po seznámení s legendami, jsme se rozdělili do tří skupin – Vypadlý voči, Ztráty a nálezy a Dveře. Každá skupina si vymyslela jméno celé skupiny a jednotlivé pseudonymy, příběh, jak se dali dohromady, jaký mají žánr, čemu se věnují, jaké mají zvyky, co se jim přihodilo za trapasy a každý si začal vyrábět svůj bulvár (deník z pobytu).

Vždy po večeři proběhlo interview, kde se jednotlivé hvězdy vyzpovídaly a dozvěděly se, co je čeká druhý den. Samozřejmě nemohl chybět i paparazzi (v podobě Marka), který celý den sledoval, co se kde událo a sháněl drby.

Po celou dobu pobytu bylo o hvězdy postaráno s největším luxusem v podobě masáží a bazální stimulace.

Každý den nás po snídani čekalo hudební rozehřátí v podobě muzikoterapie / dramaterapie pod vedením muzikantky Denisy, Honzy a Petry Ko.

V úterý jsme procvičili grafomotoriku, jemnou motoriku při artefiletice, kde si každý mohl vyrobit svůj vlastní plakát každá hvězda přece nějaká potřebuje!

Dopoledne také proběhla příprava na odpolední soutěž Tvoje tvář má známý hlas. Každý si vylosoval některou hudební legendu a snažil se ji ztvárnit co nejvěrohodnějším způsobem. Díky tomu se odpoledne na Smržovce objevily nejrůznější hvězdy, které své vystoupení zdramatizovaly a zmuzicírovaly: Michael Jackson (Vojta), Tina Turner (Bára), Freddie Mercury (Radek), Lady Gaga (Jirka), Pink (Honza), Dan Nekonečný (Robert), Jana Kratochvílová (Patrik), Hana Zagorová (Martin), Maxim Turbulenc (Dominika, Bohdana, Denisa), Elvis Presley (Jakub), ABBA (Hanka, Hanka, Petra Ko., Sandra), Naďa Urbánková (Adam), Ozzy Osborne (Tereza), Elthon John (Iveta), Dara a Gott (Denisa a Marek), Pavaroti Luciano (Adéla), Edith Piaf (Hanka), Marta Kubišová (Sandra), Cher (Marek), Celine Dion (Petra Ko.), Adele (Dominik). Porota (Michal, Štěpánka a Petra Ka.), která následně komentovala vystoupení jednotlivých účastníků, předvedla známou kapelu Bee Gees a celým programem nás prováděl Václav Neckář (Vendulka).

Ve středu po muzikoterapii si každý z keramiky vyrobil svoji desku s otiskem do chodníku slávy. Odpoledním programem byla ve středu vycházka do města v kostýmu hudební legendy. Úkol zněl jasně – načapat hvězdy při nekalostech nebo kompromitujících činnostech! Mohli jste zahlédnout Moniku Absolonovou jak kouří v zakázaném prostoru, KISS, co rebelovali, kde mohli, Helenu Vondráčkovou čůrající u stromu, Avril spící na zastávce, frontmana kapely Green Day házejícího kámen do okna, Johna Lennona rozdávajícího lásku všem a další...

Čtvrtek začal dramaterapií a po ní následoval kvíz Poznej písničku/ zpěváka. Nevěřili byste jaká se u toho zpustila soutěživost všech :D

Odpoledne jsem netrpělivě očekávali příjezd skupiny Mr. STANYOL, kteří to rozjeli neskutečných způsobem a my jako obecenstvo též. Atmosféra byla úžasná, to chtělo zažít!!! Koncert jsme zakončili opékáním buřtů, kapela nám k tomu ještě hrála na kytaru a zazpívala, byli úžasní! Hřebem večera byl ohňostroj!

V pátek jsme celý program zakončili Slavnostním předáváním hudebních cen. Atmosféra byla slavnostní a napjatá, však projít se po červeném koberci v gala se nestává každý den! Následoval slavnostní přípitek šampaňského (nealkoholického samozřejmě) a pak už se mohlo jen balit a čekat na autobus

Po celou dobu pobytu byla atmosféra úžasná. všichni si užívali každou minutu od začátku do konce.

Letošní terapeutický pobyt se konal i za podpory Nadace Dětský mozek, která přispěla částkou Kč 15 000,-.