Ohlédnutí za cílem minulé benefice

Zpět na seznam akcí

19.11. od 16:00 v Masarykově divadle proběhne naše jubilejní 15. benefiční představení. Zde je rekapitulace toho, na co se použije výtěžek z minulého benefičního představení.

Jičínské Apropo již 15 let umožňuje lidem přispět na dobrou věc, aniž by se museli bát, zda jejich peníze putují tam, kam mají. Každoroční benefiční představení mají vždy konkrétní účel sbírky peněz a Apropo ve svých výročních zprávách podává transparentní obraz toho, co se za získané peníze podařilo udělat.

Výtěžek benefičního představení v roce 2015 byl určen na revitalizaci zahrady u stacionáře. Celkem se podařilo vybrat přes 550 000 Kč. Orientační rozpočet na revitalizaci byl stanoven na 1 200 000 bez DPH. Apropo oslovilo různé nadace, úřady a dárce a postupně se získali další prostředky na vybudování zahrady a úpravu okolí stacionáře. Příspěvek grantového programu České spořitelny činí 100 000 Kč. Další finance přijdou z fondu Královéhradeckého kraje. O dotaci na novou zahradu pro stacionář až 90 % z uznatelných výdajů zažádalo v červenci město Jičín. Příspěvek byl schválen v říjnu ve výši 700 tisíc korun. V této době vzniká studie a projektová dokumentace zahrady. Na financování se bude spolupodílet město Jičín a Apropo. Zahrada musí být dokončena do 31. prosince 2017.

Výtěžek z loňského benefičního představení tedy teprve čeká na splnění svého účelu. Děti ze stacionáře si svoji zahradu začnou užívat až v roce 2018. Na těchto stránkách budeme přinášet informace o tom, jak se věci mají a jak se ve věci revitalizace zahrady stacionáře postupuje.

Jitka Králová