Rekordní benefice za námi

Zpět na seznam akcí

14.11. proběhla 14. benefice Apropa. Letos to byl rekordní ročník, protože na projekt Kouzelné zahrady se vybralo 552 111 Kč. Děkujeme všem, kteří nám přispěli.

Benefiční představení letos bylo koncipováno jako kaleidoskop nebo-li krasohled. Ukazovali jsme střípky ze světa Apropa i obecně ze života s postižením. Proto jsme zvolili formát talkshow, kam jsme zvali zajímavé hosty.

Celým představením provázela Zuzana Bubílková. Její humor byl milým zpestřením a hlavně během talkshow se ukázalo, že paní Bubílková je profesionál každým coulem.

Přítomní v sále si tak mohli poslechnout několik zajímavých příběhů, vtipných historek i politických témat. Celou talkshow doprovázela hudebně kapela Z hecu, kteří si speciálně pro naše představení připravili znělku.

Kapela Z hecu nejen doprovázela talkshow, ale také zahrála svoje úspěšné folkové písně. Dalším z vystupujících pak byl balet Bílá holubice. Lidé z Bílé holubice s sebou přivezli emocionální tanec a myšlenku, že lidé s postižením mohou tvořit krásné věci stejně tak, jako je tvoří lidé bez postižení. Barbora Veselková pak ohromila všechny v sále svým nádherným hlasem.

Na benefičním představení také proběhlo předání ceny Apropos, kterou udělujeme za přínos do sociální sféry. Cenu získala naše sociální pracovnice Vlasta Krupková.

Naši partneři z komerčního sektoru, kteří mají největší zásluhu na rekordní částce 552 111 Kč, byli letos prezentováni formou natočených medailonků. Ty budou ke shlédnutí na našem youtube kanále. Klipy s našimi partnery natáčel a stříhal kameraman Radek Jedlička.

Nakonec vystoupila skupina Dowis se svou malbou světlem. Byl to zlatý hřeb večera, který rozhodně nenechal nikoho chladným. Od úžasné techniky po ohromný emocionální náboj nám předvedli pánové z Dowis tak, jak to ještě nikdo v Jičíně neviděl.

Chtěli bychom zde poděkovat všem, kteří nám pomáhali, všem, kteří nás přišli podpořit a všem, kteří si s námi užili tento krásný zážitek!