Slavnostní předání budovy č.p. 15 v Soudné

Zpět na seznam akcí

27.4. nám byla slavnostně předána do pronájmu nově zrekonstruovaná budova v Soudné. Díky tomu budeme moci poskytovat služby ve stále lepší kvalitě.

Ke slavnostnímu předání domu došlo ve středu 27. dubna odpoledne, když starosta města JUDr. Jan Malý slavnostně předal klíče od budovy Jitce Králové. Poděkoval také všem, kteří se na stavbě podíleli, kteří se postarali o získání dotace, firmám a úředníkům Městského úřadu, kteří měli projekt na starost. „Apropu přeji, aby se zde klientům i pečovatelkám líbilo, aby se sem těšili a přijali tyto prostory jako svůj druhý domov,“ popřál starosta města JUDr. Jan Malý. Na slavnostní předání a následnou prohlídku budovy bylo pozváno několik desítek hostů, mezi nimiž nechyběli ani zástupci Královéhradeckého kraje, díky kterému získalo město na rekonstrukci a zprovoznění budovy výraznou dotaci z ROP NUTS II Severovýchod. „Kraj dlouhodobě podporuje a bude i nadále podporovat veškeré sociální služby. Otevření denního stacionáře pro nás neznamená jen investici do budovy samotné. Nabízíme Apropu i další pomoc, a to například finanční podporu projektů a akcí, metodickou pomoc apod., aby této nové budově vdechlo život a klienti se zde cítili dobře,“ řekl krajský radní a jičínský zastupitel Josef Dvořák.

Naši klienti se do budovy o celkové podlahové ploše cca 800 m² přestěhují během května. Budou zde využívat hernu, odpočívárnu, jídelnu, fyzioterapii a místnost pro další individuální terapie, dílnu pro výtvarné a pracovní činnosti. Nově mají upraven vstup do zahrady a ze spojovací chodby vznikla zimní zahrada. V prostorách půdy byly také vybudovány dva jednopokojové „cvičné byty“ pro mladé dospělé. Novou budovou předvedeme veřejnosti na Dnech otevřených dveří. „Zájemci se mohou přijít podívat v pátek 27. května od 14. – 17. hod. a v sobotu 28. května od 9. – 12. hod. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás,“ srdečně zve Jitka Králová.