Taky tu? V TAKY TU!

Zpět na seznam akcí

Pomalu, ale spíš víc než rychle, uběhlo téměř pět měsíců od slavnostního otevření krámku TAKY TU! A co se během té doby v krámku odehrálo a co se chystá? Pokusím se to na pár řádcích shrnout.

TAKY TU! Obchůdek

Od června pravidelně každou středu a čtvrtek se prostor krámku oživí otevřeným ateliérem sociálně terapeutických dílen AJdeTo! Zákazníci/návštěvníci krámku, tak mají možnost nahlédnout do procesu tvorby a vzniku nových výrobků, na kterých pracují dva klienti Apropa. Z kraje léta jsme pracovali ponejvíce s technikou tisku na látku, vyšívali jsme, dělali jsme jemné perforované pohlednice, zpracovávali voňavé bylinky k dalšímu použití. Klienti, lépe řečeno, mí kolegové prováděli dílnami návštěvníky krámku, kteří se chtěli připojit a tvořit s námi. Takové chvíle bývají radostné a obousměrně obohacující.

TAKY TU! Sortiment

Další pracovní náplní mých kolegů je obsluhovaní zákazníků - především při stáčení ekologické drogerie Tierra Verde, vaření kávy, významně mi pomáhají také s praktickým vedením krámku - především pomoc s vybalováním a oceňováním nového zboží a vedením evidence. Posledním z jmenovaných pracovních úkonů se většinou věnujeme v odpoledních hodinách, kdy přichází do krámku pouze jeden klient v rámci sociální rehabilitace.

Krámek nechce být jen místem se sociálním přesahem, ale především místem, kde zákazníci objeví zboží, které v běžných obchodech jen tak nenaleznou. Proto v krámku nabízíme jedinečné autorské věci od několika výtvarníků a designerů, knihy z menších nakladatelství, výrobky z dalších chráněných dílen, které nás nadchli pro jejich krásné zpracování, přírodní mýdla, kvalitní českou kosmetiku a bohatě zásobenou stáčírnu ekologické drogerie. Pro výběr zboží do krámku je pro nás velmi důležité hledisko trvalé udržitelnosti, české výroby, kvalitního zpracování a neotřelého designu. Nabídku zboží se snažíme dále rozšiřovat a v dílnách A JDE TO! pracují na výrobcích, jejichž část si již v tuto chvíli můžete zakoupit v TAKY TU! A to se vyplatí:)!

TAKY TU! Tým

Prostě a jednoduše, když budete potřebovat nějakou TU krásnou věc, která Vám nebo někomu z Vašich blízkých udělá radost, skočte si pro ni do TAKY TU! Navíc si můžete být jistí, že si s Vámi rádi popovídáme třeba nad hrnkem dobré kávy.

Srdečně zdraví a na setkání se těší Bára Tmějová a kolegové – klienti Apropa