V lednu za pec si sednu

Tak tohle přísloví do Apropa určitě nepatří. Celý leden u nás probíhal projekt „Poznáváme svět – Poznáváme planetu zemi“.

V lednu u nás dvakrát proběhla přednáška, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí na daná témata jako třeba informace o pohybu Země, o ostatních planetách, vesmíru, střídání ročních období, dne a noci, podnebních pásech a lidských rasách.

Co šlo, na to jsme si sáhli, což byla největší zábava. Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži vlhkost tropického pásu, písek z pouště, sníh z polárního pásu, z našeho mírného pásu jsme si osahali smíšené lesy (nebo alespoň větve z něj :D).

cc

Vyrobili jsme si glóbus (teda až napodruhé, ten první nám opadal :D), protože další měsíce nás čeká zkoumání kontinentů, které společně navštívíme. V neposlední řadě jsme se rozhodli vyrobit lákadlo pro mimozemské bytosti z vesmíru (krmítka pro ptáčky).

Měsíc jsme ukončili návštěvou planetária v HK, která nám krásně uzavírala měsíční práci a poznávání. Jelo se vlakem, takže o srandu nebyla nouze. Cestou jsme sledovali, kde kdo bydlí a sháněli místní „drby“. V MHD v Hradci Králové jsme si také náramně poradili.

HMD

Na konci nám bylo panem řidičem sděleno, že to budeme mít mírně do kopce… Tfuj, prý mírně!!!! :D

DSC_0954

Na přednášce jsme viděli nádhernou noční oblohu. Dozvěděli se mnohé o planetě Zemi a vesmíru. Jelikož už jsme byli náramně připravení, nenechali jsme se zahanbit a na mnoho otázek, na které se nás průvodci ptali, jsme měli odpověď. Cesta zpět byla v duchu vyprávění si zážitků a vtípků. Výlet i celý měsíc se náramně povedl a nemůžeme se dočkat února, kdy opravdu za kamny nebudeme.

II_1 DSC_0988