Odborní pracovníci služeb

Fidrichová Petra

pracovnice v sociálních službách

Kdo jsem

Jsem přátelský, upřímný a kreativní člověk co miluje svoji rodinu a své tři pejsky. Jsem pro každou legraci, ráda mezi lidmi, ale zároveň nepohrdnu ani chvílemi klidu u dobré knížky nebo procházkou či během v přírodě.

Co v Apropu dělám

V Apropu pracuji v přímé péči v denním stacionáři Vrchlického. Jedna z věcí, která se mi na naší práci líbí nejvíce, je její různorodost. Každý den je jiný a naším úkolem je klientům pomáhat s věcmi, které sami nezvládnou a zároveň jim pomoci rozvíjet jejich stávající dovednosti a snažit se přidávat i nové činnosti, které by je mohli zaujmout.

Proč pracuji v Apropu

Můj původní plán v životě byl úplně jiný. O Apropu jsem věděla, protože bydlím kousek od Jičína, takže jsem znala pár pracovníků i klientů, už dlouho předtím než jsem se rozhodla vydat se směrem práce v sociálních službách. Vždycky jsem byla ráda mezi lidmi, a proto jsem si říkala, že tohle by mohlo být něco pro mě a taky že ano. Práce v Apropu mě baví. Vidět klienty, přicházející každý den s úsměvem, protože se těší na naše společné činnosti, je skvělý pocit. Zároveň je inspirující sledovat i sebemenší pokrok, který s postupem času udělají.