Odborní pracovníci služeb

Krausová Denisa, Bc.

pracovnice v sociálních službách

Kdo jsem

Snílek, který své touhy po dobrodružství naplňuje cestováním, turistikou a dobrovolnickými projekty. Ve volném čase sportuji, učím se anglický a francouzský jazyk a nikdy nepohrdnu kvalitním filmem a společností s dobrým smyslem pro humor.

Co v Apropu dělám

Momentálně jsem složkou týmu sociální rehabilitace. Mojí pracovní náplní je učit klienty co největší samostatnosti prostřednictvím plnění jejich individuálních cílů. Pomáhám jim mimo jiné se sebeprosazováním, aby věděli, že i oni mají své místo ve společnosti. Každý klient je navíc jiný, proto si tato práce vyžaduje tvůrčí přístup. Kreativitu pak také uplatňuji při vedení hodin muzikoterapie.

Proč pracuji v Apropu

Ačkoliv mám vystudovanou angličtinu, rozhodla jsem se pracovat v sociální oblasti. Už během studia jsem působila jako dobrovolník v organizaci Amelie, kdy jsem docházela na onkologii darovat pacientům v čekárně kávu, čaj a noviny. Několik let jsem také členem programu Pět P v jičínské charitě, kde je mým úkolem pomáhat přidělenému dítěti se školou a smysluplným trávením volného času. Pomáhat druhým mi tedy bylo vždy blízké. Nikdy jsem neměla velké sebevědomí, ani jsem nebyla moc ambiciózní, vždy jsem ale věděla, že chci dělat něco, co má pro mě smysl. Něco, kde budu moci zanechat nějakou stopu. To všechno jsem našla právě v Apropu, kde uplatňuji svoji empatii a šířím pozitivní energii. Své znalosti jazyka pak využívám při doučování. Jsem tedy ráda, že se mi povedlo všechno krásně skloubit.