Odborní pracovníci služeb

Máčková Eugenie

pracovnice v sociálních službách

Kdo jsem  

Jsem empatický člověk, který umí respektovat druhé a též chce být respektován . Ráda přemýšlím, zároveň se nechávám vést srdcem, které dokáže naslouchat i sdělovat, a to vše s pokorou. Důležitá je pro mě rodina s fungujícími vztahy. Práce mě umí pohltit, pokud mě baví a dává mi smysl. Baterky dobíjím v přírodě, ať už aktivně nebo kocháním, jóga, hudba a pohodový film též fungují. Snažím se žít právě teď.

Co v Apropu dělám

Jsem pracovnice v sociálních službách, působící v sociální rehabilitaci. Pomáhám našim klientům zvládat jednotlivé činnosti tak, aby byli o další krok blíže tomu, být ve svém životě co nejméně závislí na druhých. Podílím se na upevnění jejich sebedůvěry. 

Proč pracuji v Apropu

Došla jsem v pracovním životě do bodu, kdy jsem cítila silnou potřebu tzv. „restartu“. Ze světa financí a zajištění jsem odešla z důvodu potřeby být blíže lidem, kteří moji pomoc více potřebují, kde vidím okamžitou zpětnou vazbu, která mě obohacuje nejvíc.

Hledat v oblasti sociálních služeb bylo nasnadě. Služby Apropa, včetně jeho prezentace, mě silně oslovily. Líbí se mi hodnoty, které si Apropo vzalo za své, rozmanitost náplně práce, možnost pracovat s individualitami a předávat to nejlepší ze „školy života“ v tom nejlepším slova smyslu.