Odborní pracovníci služeb

Molnárová Martina, Bc., DiS.

vedoucí Poradenství pro život s postižením, koordinátorka Péče o pečující, sociální pracovnice

Kdo jsem

Maminka dvou malých dětí, pro kterou rodina znamená nejvíc. Mám ráda přírodu, cyklistiku, turistiku, přes zimu chodím hrát badminton. Ráda se scházím s přáteli, ale někdy raději dám přednost nenáročné knize.

Co v Apropu dělám

Nyní pracuji jako sociální pracovnice v poradně Apropa. Komunikuji s lidmi s postižením a jejich blízkými, kteří přicházejí s nejrůznějšími situacemi, do kterých se díky handicapu dostali.  Společně se snažíme zorientovat v jejich situaci, najít vhodné informace, postup, řešení. Mám na starost také program péče o pečující. Pro rodiče/pečující o naše klienty plánuji různé akce či terapie.

Proč pracuji v Apropu

Vždy jsem chtěla dělat práci, která dává smysl. S Apropem jsem se postupně seznamovala již během praxí při studiu a práce tady rozhodně smysl dávala. Jako bonus jsem vnímala pozitivně naladěné klienty a pracovníky, díky čemuž jsem se sem ráda vracela tak dlouho, až jsem tu začala také pracovat.

Na poradenství mě baví jeho pestrost a rozmanitost, v podstatě se dá říct, že každá zakázka klienta přináší úplně nové situace a řešení.