Odborní pracovníci služeb

Kracíková Petra, Bc.

pracovnice v sociálních službách

1.     Kdo jsem

Jmenuji se Petra Kracíková.  Charakterizuji se především kreativním myšlením, přehledem, mám především ráda městskou džungli, dávám jí přednost před přírodou, přestože si ji také občas užívám po malých doušcích. Nesnáším nade všechno zbytečné úkoly a tak zvanou práci pro práci, potřebuji, aby moje směřování mělo smysl a cíl. 

        

2.      Co v Apropu dělám

V Apropu působím na pozici pracovníka  v přímé péči, a to  v denním stacionáři Vrchlického.  Momentálně se zde věnuji vzdělávacím činnostem, předčítání klientům textů různého druhu (od tematických povídek k tématu týdne  přes klasická díla a jejich následný rozbor.) Příležitostně se zde věnuji procvičování a výuce hře v šachy, která zaujala své nenahraditelné místo ve stacionáři. 

                    

 

3.      Proč pracuji v Apropu

Původně jsem ze Železného Brodu, kde jsem vystudovala sklářskou školu, pokračovala jsem na univerzitě v Hradci Králové studiem oboru archeologie. Momentálně bydlím v Jičíně s manželem a dvěma osmáky, kteří mi přináší do života tu největší radost. Pracuji v Apropu, protože jsem se potřebovala odklonit od své původní profese a zároveň se ve mě probudila touha prohloubit znalosti v pedagogice. Současné působení ve stacionáři a studium pedagogiky na univerzitě v Liberci mi to dovolují dobře skloubit dohromady.