Odborní pracovníci služeb

Vedejová Marie

pracovnice v sociálních službách

Kdo jsem

Jsem mladý člověk tiché povahy, který se pár let hledal a v Apropu se našel. Ze začátku stydlivý, po rozkoukání každý den jistější. Svůj volný čas ráda věnuji rodině a skvělým přátelům. Občas potřebuji strávit čas pouze sama se sebou a tak nepohrdnu ani velkým plátnem, paletou jemných barev a příjemnou hudbou. Motivací jsou pro mě naši klienti a jejich spokojené úsměvy. K životu se snažím přistupovat s pokorou.

Co v Apropu dělám

Momentálně jsem členem týmu denního stacionáře s výhledem na sociální rehabilitaci. V denním stacionáři jsem pracovník v přímé péči, který klientům pomáhá s běžnými denními úkony, ale je jim i každodenní podporou a oporou. V sociální rehabilitaci budu pro naše klienty zprostředkovatel nových návyků, získávání zkušeností a malých vítězství, kterými se postupem času budou stávat soběstačnějšími.

Proč pracuji v Apropu

Od dětských let jsem cítila, že sociální sféra je mi velmi blízká. Začalo to touhou být pedagog v mateřské škole, následně pokračovalo studiem “komunikace v neziskových sektorech” a pak přišel tvrdý pád v podobě Koronaviru. Studium jsem přerušila a nastoupila do práce. Brzy jsem však zjistila, že má cesta vede opravdu pečovatelským směrem v sociální oblasti, a tak jsem ze světa sociálních sítí a prodeje odešla. Další životní etapa mě navedla směrem do zdravotnictví, a tak když přišla nabídka APROPO - byla jsem nadšená.  Jsem vděčná za příležitost být součástí týmu Apropo a být rovnocenným parťákem našim báječným klientům, kteří mi pomáhají růst - kariérně i osobnostně.