Odborní pracovníci služeb

Vomáčková Hana

pracovnice v sociálních službách

Kdo jsem

Ráda se směju a ráda svůj úsměv rozdávám. Mám ráda pohodu, dobré lidi, květiny, kávu, pivo a kvalitní jídlo. Jsem šetrná k přírodě a snažím se v tom být druhým příkladem. O svoji energii se ráda rozdělím. Snažím se chovat tak, jak bych chtěla, aby se ostatní chovali ke mě.

Co v Apropu dělám

Jsem pracovníkem přímé péče a to jak ve službě denního stacionáře, tak i ve službě osobní asistence. Ve středu s radostí vařím s klienty a ve čtvrtek vedu hodinu keramiky. Jsem jedna z lidí, kteří poskytují bazální stimulaci. Ráda se účastním různých akcí, pobytů a výletů. Občas vypomáhám v krámku TAKY TU!

Proč pracuji v Apropu

Začátek mé práce v Apropu byla náhoda. Potkala jsem jednu známou a ta mi vyprávěla o práci ve speciální mateřské škole. Zašla jsem se tam podívat a práci asistentky jsem si chtěla vyzkoušet. V té době jsem nevěděla, jak mě tato práce bude bavit a jak dlouho u ní vydržím. A baví mě hodně, v Apropu jsem již 13 let. Na své práci mám ráda, že je to práce mnoha profesí, mohu být trochu vychovatelka, pečovatelka, učitelka, výtvarnice, keramička, ale třeba i zahradnice. Na práci s klienty mám ráda jejich opravdovost, upřímnost a jejich čistou duši.

Těší mě každý den zde strávený s úsměvem a pocitem dobře odvedené práce.