Odborní pracovníci služeb

Rejlová Halina

pracovnice v sociálních službách

Kdo jsem

Jmenuji se Halina Rejlová. Bydlím v krásném pohádkovém městě Jičín. Mám dvě úžasné děti, které jsou mým koníčkem a pohonem. Naším   mazlíčkem je kočka Mia. Ráda si chodím zaběhat a tím i vyčistit hlavu. Mám ráda přírodu, sport, hudbu. Jsem dobrosrdečná a vstřícná.  Nesnáším zradu.

Co v Apropu dělám

V Apropu zastávám pozici pracovnice v sociálních službách v přímé péči, a to v denním stacionáři. Pracuji s lidmi s mentálním, tělesným a     kombinovaným postižením. Spolupracuji se stabilním týmem kolegů. Jde nám o společnou věc:  aby naši klienti měli příležitost prožít svůj  život co nejnormálnějším způsobem a důstojně . Motivujeme je, aby jednali vždy bezpečně vůči sobě i druhým. Podporujeme je a vedeme je k sebevědomí a úctě.

Proč pracuji v Apropu

Práce v Apropu mě naplňuje a přináší mi každodenní radost. Velkou odměnou pro mě jsou úsměvy klientů. Jsem ráda, že pomáhám lidem a taková práce má pro mě skutečný smysl. V Apropu jsem pochopila,že můžu pro druhého něco znamenat. Už jenom tím, že tu jsem a že ten druhý je šťastný , protože jsem v jeho blízkosti. Zní to sice jednoduše. Když  se  nad tím zamyslíme, dojde nám, že je to obrovská věc. Je to něco, co člověka dokáže změnit . Je to láska a přece něco jiného , je to respekt , pokora , důvěra a radost...